Zespół uzależnienia od internetu

Chorobą współczesności, która coraz szerzej postępuje jest zespół uzależnienia od Internetu. Jest to zjawisko, jakiemu masowo ulega szereg użytkowników sieci. Zdaniem psychiatrów, jest to dużo gorszy nawyk niż alkoholizm czy narkomania, bowiem uzależnionemu i jego rodzinie ciężej dostrzec ową chorobę. domy z bala Niemniej jednak, jak każdy nałóg, również i ZUI niesie ze sobą negatywny wpływ na funkcjonowanie człowieka.
Odbija się to na wszelkich sferach życia ludzkiego – od psychicznej, przez fizyczną, ekonomiczną i duchową. Człowiek pod wpływem socjomanii internetowej nie może https://www.domkibalos.pl/cennik-balos-karwia/ przestać rozmawiać z innymi. Najczęściej taka skłonna do nawiązywania relacji jest osoba na co dzień bardzo skryta, która ma duże kłopoty z nawiązywaniem relacji face to face. Jeszcze czymś innym jest erotomania internetowa, która opiera się na oglądaniu filmów i zdjęć pornograficznych.
Często wiąże się to również z rozmowami na tematy seksualne na czatach czy przez komunikatory. Wyróżnia się także uzależnienie od gier komputerowych, które co ciekawe dotyczy nie tylko ludzi młodych, ale także i wielu dorosłych, zwłaszcza mężczyzn.