Spotkania osiedlowe

Społeczeństwem przywykło się określać grono ludzi, którzy zamieszkują na terenie danego kraju. Nie chodzi jednakże w kontekście owej zbiorowości ludzkiej o bycie w jednej jednostce administracyjnej państwa, ale o względy socjalne. W końcu społeczeństwem równie dobrze można nazwać znacząco mniejsze twory w tym między innymi osiedla miejskie czy dzielnice miejscowości. To bardzo ważne, aby pamiętać o społeczeństwu również w takim wymiarze.
Rada osiedla stojąca na czele poszczególnych części składowych miast jakimi są dzielnice dba o to, aby na danym osiedlu był zachowany należyty porządek, aby mieszkańcy byli ze swego miejsca zamieszkania zadowoleni i żeby sukcesywnie poprawiać ich życie. Dyskusjach na ten temat służą natomiast spotkania osiedlowe, w których warto uczestniczyć nawet wtedy, kiedy nie mamy żadnego konkretnego celu, ale chociażby po to, aby móc być na bieżąco z tym, co się dzieje na naszym osiedlu i uczestniczyć w jego życiu, stanowiąc część społeczności osiedlowej.